Marmara Posta Kodu

Marmara Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Marmara Posta Kodu Sorgulama

Marmara’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Marmara ilçesi Hakkında

Marmara ilçesi alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz sekseninci en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir’in ilçesi olan , Balıkesir’in yerleşim yerlerinden biridir. İlçenin yüzölçümü yaklaşık olarak 134 km2’dir. Rakımı ise 38 m olarak hesaplanmıştır. Marmara ilinin Güneyinde ise Erdek ilçeleri bulunmaktadır. Marmara ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Marmara İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Marmara ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 9.973 nüfusa sahiptir.

Marmara Posta Kodu
Marmara Posta Kodu