Marmara Mahalleleri

Marmara İlçesi

Marmara mahalleleri, Marmara ilçesi alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz sekseninci en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir’in ilçesi olan Marmara, Balıkesir’in yerleşim yerlerinden biridir. Marmara İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 134 km2’dir. Marmara ilçesinin rakımı ise 38 m olarak hesaplanmıştır. Marmara ilinin Güneyinde ise Erdek ilçeleri bulunmaktadır. Marmara ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Marmara İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Marmara ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 9.973 nüfusa sahiptir.

Marmara ilçesini coğrafi konumu ise 40° 35′ 15.9396” Kuzey ve 27° 33′ 25.9920” Doğu gps koordinatlarıdır.

Marmara Mahalleleri

Marmara ilçesinin 14 mahallesi bulunmaktadır. Marmara ilçesinin 9 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Marmara mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla Saraylar mahallesi, Deniz mahallesi ve Avşa mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Ekinlik mahallesi, Asmalı mahallesi ve Gündoğdu mahalleleridir.

marmara mahalle haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

MARMARA MAHALLELERİ

 1. Abroz Mah.
 2. Asmalı Mah.
 3. Avşa Mah.
 4. Cumhuriyet Mah.
 5. Çınarlı Mah.
 6. Deniz Mah.
 7. Ekinlik Mah.
 8. Gündoğdu Mah.
 9. Hürriyet Mah.
 10. Okullar Mah.
 11. Saraylar Mah.
 12. Topağaç Mah.
 13. Yeni Mah.
 14. Yiğitler Mah.

Marmara Tarihi ve Gezilecek Yerler

Marmara mahalleleri, Marmara Adası Çınarlı Köyü, Marmara Adası Saraylar, Avşa Adası ve Erdek gibi yerler bulunmaktadır. Balıkesir ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Marmara Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Savaştepe Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…