İçeriğe geç

Mardin Zonguldak Arası Kaç KM

Mardin Zonguldak arası kaç km; yazımızda öncelikle Mardin ve Zonguldak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mardin Zonguldak arası kaç km? Mardin Zonguldak arası kaç saat? Mardin Zonguldak yol tarifi? Mardin Zonguldak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Zonguldak İli Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Zonguldak ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Zonguldak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Zonguldak ili yüzölçümü yaklaşık 3,310 km2’dir. Zonguldak ilinin coğrafi konumu ise 41° oo′ ve 41° 48′ kuzey 31° 14′ ve 33° 09′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Mardin Zonguldak Arası Kaç KM

Mardin Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1315 km’dir. Mardin Zonguldak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 885 km’dir.

Mardin Zonguldak Arası Kaç KM

Mardin Zonguldak Arası Kaç Saat

Mardin Zonguldak arası kaç saat; Mardin Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1315 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Zonguldak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Zonguldak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 885 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat 30 dakika

Otobüs ile;

16 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

Mardin Zonguldak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mardin Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1315 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 73 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 106 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Zonguldak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Zonguldak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Zonguldak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Zonguldak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.