İçeriğe geç

Mardin Yozgat Arası Kaç KM

Mardin Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Mardin ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mardin Yozgat arası kaç km? Mardin Yozgat arası kaç saat? Mardin Yozgat yol tarifi? Mardin Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Mardin Yozgat Arası Kaç KM

Mardin Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 781 km’dir. Mardin Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 575 km’dir.

Mardin Yozgat Arası Kaç KM

Mardin Yozgat Arası Kaç Saat

Mardin Yozgat arası kaç saat; Mardin Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 781 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Mardin Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 575 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Mardin Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mardin Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 781 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 43 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 63 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.