İçeriğe geç

Mardin Yalova Arası Kaç KM

Mardin Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Mardin ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mardin Yalova arası kaç km? Mardin Yalova arası kaç saat? Mardin Yalova yol tarifi? Mardin Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Mardin Yalova Arası Kaç KM

Mardin Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1440 km’dir. Mardin Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1058 km’dir.

Mardin Yalova Arası Kaç KM

Mardin Yalova Arası Kaç Saat

Mardin Yalova arası kaç saat; Mardin Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1440 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat sürmektedir. Mardin Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat sürmektedir. Mardin Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1058 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat

Otobüs ile;

18 saat

Uçak ile;

1 saat 55 dakika

Mardin Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mardin Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1440 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 80 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 116 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.