İçeriğe geç

Van Mardin Arası Kaç KM

Van Mardin arası kaç km; yazımızda öncelikle Van ve Mardin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Van Mardin arası kaç km? Van Mardin arası kaç saat? Van Mardin yol tarifi? Van Mardin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Van ile Mardin İli Hakkında Genel Bilgiler

Van ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Van ili yüzölçümü yaklaşık 21,334 km2’dir. Van ilinin coğrafi konumu ise 37° 43′ 48.4″39° 22′ 24.2″N Kuzey 42° 39′ 42.8″E 44°30′ 46.1″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Van Mardin Arası Kaç KM

Van Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 466 km’dir. Van Mardin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 298 km’dir.

Van Mardin Arası Kaç KM

Van Mardin Arası Kaç Saat

Van Mardin arası kaç saat; Van Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 466 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Van Mardin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Van Mardin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 298 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

55 dakika

Van Mardin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Van Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 466 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 38 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Van Mardin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Van Mardin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Van’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Van’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.