İçeriğe geç

Mardin Uşak Arası Kaç KM

Mardin Uşak arası kaç km; yazımızda öncelikle Mardin ve Uşak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mardin Uşak arası kaç km? Mardin Uşak arası kaç saat? Mardin Uşak yol tarifi? Mardin Uşak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Uşak İli Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Uşak ili;

Ege bölgesinde yer alan Uşak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Uşak ili yüzölçümü yaklaşık 5.341 km2’dir. Uşak ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′24.7″K 30° 01′15.0″E D GPS koordinatlarıdır.

Mardin Uşak Arası Kaç KM

Mardin Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1225 km’dir. Mardin Uşak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1005 km’dir.

Mardin Uşak Arası Kaç KM

Mardin Uşak Arası Kaç Saat

Mardin Uşak arası kaç saat; Mardin Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1225 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Uşak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Uşak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1005 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat 30 dakika

Otobüs ile;

15 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 50 dakika

Mardin Uşak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mardin Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1225 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 68 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 99 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Uşak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Uşak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Uşak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Uşak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.