İçeriğe geç

Mardin Tunceli Arası Kaç KM

Mardin Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Mardin ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mardin Tunceli arası kaç km? Mardin Tunceli arası kaç saat? Mardin Tunceli yol tarifi? Mardin Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Mardin Tunceli Arası Kaç KM

Mardin Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 318 km’dir. Mardin Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 225 km’dir.

Mardin Tunceli Arası Kaç KM

Mardin Tunceli Arası Kaç Saat

Mardin Tunceli arası kaç saat; Mardin Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 318 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 225 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Mardin Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mardin Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 318 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 18 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 26 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.