Mardin Trabzon Arası Kaç KM

Mardin Trabzon arası kaç km; yazımızda öncelikle Mardin ve Trabzon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mardin Trabzon arası kaç km? Mardin Trabzon arası kaç saat? Mardin Trabzon yol tarifi? Mardin Trabzon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Trabzon İli Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Mardin Trabzon Arası Kaç KM

Mardin Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 680 km’dir. Mardin Trabzon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 421 km’dir.

Mardin Trabzon Arası Kaç KM

Mardin Trabzon Arası Kaç Saat

Mardin Trabzon arası kaç saat; Mardin Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 680 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Trabzon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Mardin Trabzon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 421 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Mardin Trabzon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mardin Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 680 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 38 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 55 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Trabzon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Trabzon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.