İçeriğe geç

Mardin Tokat Arası Kaç KM

Mardin Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Mardin ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mardin Tokat arası kaç km? Mardin Tokat arası kaç saat? Mardin Tokat yol tarifi? Mardin Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Mardin Tokat Arası Kaç KM

Mardin Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 679 km’dir. Mardin Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 494 km’dir.

Mardin Tokat Arası Kaç KM

Mardin Tokat Arası Kaç Saat

Mardin Tokat arası kaç saat; Mardin Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 679 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Mardin Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 494 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Mardin Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mardin Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 679 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 38 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 55 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.