İçeriğe geç

Tekirdağ Mardin Arası Kaç KM

Tekirdağ Mardin arası kaç km; yazımızda öncelikle Tekirdağ ve Mardin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tekirdağ Mardin arası kaç km? Tekirdağ Mardin arası kaç saat? Tekirdağ Mardin yol tarifi? Tekirdağ Mardin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tekirdağ ile Mardin İli Hakkında Genel Bilgiler

Tekirdağ ili;

Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Tekirdağ ili yüzölçümü yaklaşık 6,339 km2’dir. Tekirdağ ilinin coğrafi konumu ise 0° 32′ 36.3″N 41° 36′ 39.6″N Kuzey, 26° 41′12.5″E 28° 07′ 20.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Tekirdağ Mardin Arası Kaç KM

Tekirdağ Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1619 km’dir. Tekirdağ Mardin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1211 km’dir.

Tekirdağ Mardin Arası Kaç KM

Tekirdağ Mardin Arası Kaç Saat

Tekirdağ Mardin arası kaç saat; Tekirdağ Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1619 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 18 saat sürmektedir. Tekirdağ Mardin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 20 saat sürmektedir. Tekirdağ Mardin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1211 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

18 saat

Otobüs ile;

20 saat

Uçak ile;

2 saat 5 dakika

Tekirdağ Mardin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Tekirdağ Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1619 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 90 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 130 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Tekirdağ Mardin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Tekirdağ Mardin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Tekirdağ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tekirdağ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.