İçeriğe geç

Mardin Sivas Arası Kaç KM

Mardin Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Mardin ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mardin Sivas arası kaç km? Mardin Sivas arası kaç saat? Mardin Sivas yol tarifi? Mardin Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Mardin Sivas Arası Kaç KM

Mardin Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 575 km’dir. Mardin Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 423 km’dir.

Mardin Sivas Arası Kaç KM

Mardin Sivas Arası Kaç Saat

Mardin Sivas arası kaç saat; Mardin Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 575 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Mardin Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 423 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Mardin Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mardin Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 575 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 47 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.