Mardin Şırnak Arası Kaç KM

Mardin Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Mardin ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mardin Şırnak arası kaç km? Mardin Şırnak arası kaç saat? Mardin Şırnak yol tarifi? Mardin Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Mardin Şırnak Arası Kaç KM

Mardin Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 261 km’dir. Mardin Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 164 km’dir.

Mardin Şırnak Arası Kaç KM

Mardin Şırnak Arası Kaç Saat

Mardin Şırnak arası kaç saat; Mardin Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 261 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Mardin Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir. Mardin Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 164 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Uçak ile;

45 dakika

Mardin Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mardin Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 261 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 15 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 21 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.