İçeriğe geç

Mardin Sinop Arası Kaç KM

Mardin Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Mardin ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mardin Sinop arası kaç km? Mardin Sinop arası kaç saat? Mardin Sinop yol tarifi? Mardin Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Mardin Sinop Arası Kaç KM

Mardin Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1001 km’dir. Mardin Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 687 km’dir.

Mardin Sinop Arası Kaç KM

Mardin Sinop Arası Kaç Saat

Mardin Sinop arası kaç saat; Mardin Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1001 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 687 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Mardin Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mardin Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1001 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 56 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 81 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.