İçeriğe geç

Mardin Siirt Arası Kaç KM

Mardin Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Mardin ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mardin Siirt arası kaç km? Mardin Siirt arası kaç saat? Mardin Siirt yol tarifi? Mardin Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Mardin Siirt Arası Kaç KM

Mardin Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 228 km’dir. Mardin Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 127 km’dir.

Mardin Siirt Arası Kaç KM

Mardin Siirt Arası Kaç Saat

Mardin Siirt arası kaç saat; Mardin Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 228 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 127 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

40 dakika

Mardin Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mardin Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 228 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 13 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 19 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.