İçeriğe geç

Şanlıurfa Mardin Arası Kaç KM

Şanlıurfa Mardin arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Mardin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Mardin arası kaç km? Şanlıurfa Mardin arası kaç saat? Şanlıurfa Mardin yol tarifi? Şanlıurfa Mardin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Mardin İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS   koordinatlarıdır.

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Mardin Arası Kaç KM

Şanlıurfa Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 189 km’dir. Şanlıurfa Mardin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 173 km’dir.

Şanlıurfa Mardin Arası Kaç KM

Şanlıurfa Mardin Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Mardin arası kaç saat; Şanlıurfa Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 189  kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Mardin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Mardin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 173 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Şanlıurfa Mardin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 189 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 11 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 16 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Mardin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Mardin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.