İçeriğe geç

Samsun Mardin Arası Kaç KM

Samsun Mardin arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Mardin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Mardin arası kaç km? Samsun Mardin arası kaç saat? Samsun Mardin yol tarifi? Samsun Mardin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Mardin İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Samsun Mardin Arası Kaç KM

Samsun Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 896 km’dir. Samsun Mardin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 582 km’dir.

Samsun Mardin Arası Kaç KM

Samsun Mardin Arası Kaç Saat

Samsun Mardin arası kaç saat; Samsun Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 896  kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Samsun Mardin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Samsun Mardin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 582 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Samsun Mardin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 896 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 50 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 72 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Mardin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Mardin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.