İçeriğe geç

Sakarya Mardin Arası Kaç KM

Sakarya Mardin arası kaç km; yazımızda öncelikle Sakarya ve Mardin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sakarya Mardin arası kaç km? Sakarya Mardin arası kaç saat? Sakarya Mardin yol tarifi? Sakarya Mardin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sakarya ile Mardin İli Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Sakarya Mardin Arası Kaç KM

Sakarya Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1338 km’dir. Sakarya Mardin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 973 km’dir.

Sakarya Mardin Arası Kaç KM

Sakarya Mardin Arası Kaç Saat

Sakarya Mardin arası kaç saat; Sakarya Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1338 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat sürmektedir. Sakarya Mardin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat sürmektedir. Sakarya Mardin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 973 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat

Otobüs ile;

17 saat

Uçak ile;

1 saat 50 dakika

Sakarya Mardin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sakarya Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1338 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 74 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 108 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sakarya Mardin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sakarya Mardin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.