İçeriğe geç

Mardin Rize Arası Kaç KM

Mardin Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Mardin ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mardin Rize arası kaç km? Mardin Rize arası kaç saat? Mardin Rize yol tarifi? Mardin Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Mardin Rize Arası Kaç KM

Mardin Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 656 km’dir. Mardin Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 414 km’dir.

Mardin Rize Arası Kaç KM

Mardin Rize Arası Kaç Saat

Mardin Rize arası kaç saat; Mardin Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 656 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Mardin Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 414 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Mardin Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mardin Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 656 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 37 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 53 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.