İçeriğe geç

Mardin Osmaniye Arası Kaç KM

Mardin Osmaniye arası kaç km; yazımızda öncelikle Mardin ve Osmaniye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mardin Osmaniye arası kaç km? Mardin Osmaniye arası kaç saat? Mardin Osmaniye yol tarifi? Mardin Osmaniye arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Osmaniye İli Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Osmaniye ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Osmaniye ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Osmaniye ili yüzölçümü yaklaşık 3.767 km2’dir. Osmaniye ilinin coğrafi konumu ise 35  52’ –  36  42’   Doğu 36 57’ -37   45’   Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Mardin Osmaniye Arası Kaç KM

Mardin Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 477 km’dir. Mardin Osmaniye arası mesafe havayolu ile yaklaşık 404 km’dir.

Mardin Osmaniye Arası Kaç KM

Mardin Osmaniye Arası Kaç Saat

Mardin Osmaniye arası kaç saat; Mardin Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 477 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Osmaniye arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Mardin Osmaniye arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 404 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Mardin Osmaniye Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mardin Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 477 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 39 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Osmaniye Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Osmaniye arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Osmaniye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Osmaniye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.