İçeriğe geç

Mardin Ordu Arası Kaç KM

Mardin Ordu arası kaç km; yazımızda öncelikle Mardin ve Ordu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mardin Ordu arası kaç km? Mardin Ordu arası kaç saat? Mardin Ordu yol tarifi? Mardin Ordu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Ordu İli Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Ordu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Ordu ili yüzölçümü yaklaşık 5,952 km2’dir. Ordu ilinin coğrafi konumu ise 40° 58,8´ Kuzey 37° 52,2´ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Mardin Ordu Arası Kaç KM

Mardin Ordu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 740 km’dir. Mardin Ordu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 484 km’dir.

Mardin Ordu Arası Kaç KM

Mardin Ordu Arası Kaç Saat

Mardin Ordu arası kaç saat; Mardin Ordu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 740 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Ordu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Mardin Ordu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 484 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Mardin Ordu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mardin Ordu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 740 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 41 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 60 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Ordu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Ordu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ordu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ordu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.