İçeriğe geç

Mardin Niğde Arası Kaç KM

Mardin Niğde arası kaç km; yazımızda öncelikle Mardin ve Niğde şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mardin Niğde arası kaç km? Mardin Niğde arası kaç saat? Mardin Niğde yol tarifi? Mardin Niğde arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Niğde İli Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Mardin Niğde Arası Kaç KM

Mardin Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 723 km’dir. Mardin Niğde arası mesafe havayolu ile yaklaşık 539 km’dir.

Mardin Niğde Arası Kaç KM

Mardin Niğde Arası Kaç Saat

Mardin Niğde arası kaç saat; Mardin Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 723 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Mardin Niğde arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Niğde arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 539 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Mardin Niğde Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mardin Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 723 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 40 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 58 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Niğde Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Niğde arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.