İçeriğe geç

Mardin Nevşehir Arası Kaç KM

Mardin Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Mardin ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mardin Nevşehir arası kaç km? Mardin Nevşehir arası kaç saat? Mardin Nevşehir yol tarifi? Mardin Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Mardin Nevşehir Arası Kaç KM

Mardin Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 814 km’dir. Mardin Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 536 km’dir.

Mardin Nevşehir Arası Kaç KM

Mardin Nevşehir Arası Kaç Saat

Mardin Nevşehir arası kaç saat; Mardin Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 814 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Mardin Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 536 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Mardin Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mardin Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 814 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 45 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 66 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.