İçeriğe geç

Muğla Mardin Arası Kaç KM

Muğla Mardin arası kaç km; yazımızda öncelikle Muğla ve Mardin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Muğla Mardin arası kaç km? Muğla Mardin arası kaç saat? Muğla Mardin yol tarifi? Muğla Mardin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Muğla ile Mardin İli Hakkında Genel Bilgiler

Muğla ili;

Ege bölgesinde yer alan Muğla ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Muğla ili yüzölçümü yaklaşık 12.654 km2’dir. Muğla ilinin coğrafi konumu ise 37.030278°N 28.506389°E GPS koordinatlarıdır.

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Muğla Mardin Arası Kaç KM

Muğla Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1414 km’dir. Muğla Mardin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1085 km’dir.

Muğla Mardin Arası Kaç KM

Muğla Mardin Arası Kaç Saat

Muğla Mardin arası kaç saat; Muğla Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1414 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Muğla Mardin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Muğla Mardin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1085 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat

Muğla Mardin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Muğla Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1414 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 78 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 114 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Muğla Mardin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Muğla Mardin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Muğla’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muğla’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.