Mardin Midyat Arası Kaç KM

Mardin Midyat arası kaç km; yazımızda öncelikle Mardin ve Midyat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mardin Midyat arası kaç km? Mardin Midyat arası kaç saat? Mardin Midyat yol tarifi? Mardin Midyat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Midyat İli Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ilçesi;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilçesinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D GPS koordinatlarıdır.

Midyat ilçesi;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Midyat ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 1,281 km2dir. Midyat ilçesinin coğrafi konumu ise 37° 25′ 39.7740” Kuzey ve 41° 20′ 17.9304” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Mardin Midyat Arası Kaç KM

Mardin Midyat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 70 km’dir. Mardin Midyat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 60 km’dir.

Mardin Midyat Arası Kaç KM

Mardin Midyat Arası Kaç Saat

Mardin Midyat arası kaç saat; Mardin Midyat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 70 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat sürmektedir. Mardin Midyat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmektedir. Mardin Midyat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 60 kilometredir.

Özel araç ile;

1 saat

Otobüs ile;

2 saat

Mardin Midyat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mardin Midyat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 70 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 4 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 6 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Midyat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Midyat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Midyat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Midyat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.