İçeriğe geç

Mersin Mardin Arası Kaç KM

Mersin Mardin arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Mardin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Mardin arası kaç km? Mersin Mardin arası kaç saat? Mersin Mardin yol tarifi? Mersin Mardin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Mardin İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Mersin Mardin Arası Kaç KM

Mersin Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 627 km’dir. Mersin Mardin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 544 km’dir.

Mersin Mardin Arası Kaç KM

Mersin Mardin Arası Kaç Saat

Mersin Mardin arası kaç saat; Mersin Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 627  kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Mersin Mardin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Mardin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 544 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Mersin Mardin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 627 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 35 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 51 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Mardin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Mardin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.