İçeriğe geç

Mardin Isparta Arası Kaç KM

Mardin Isparta arası kaç km; yazımızda öncelikle Mardin ve Isparta şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mardin Isparta arası kaç km? Mardin Isparta arası kaç saat? Mardin Isparta yol tarifi? Mardin Isparta arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Isparta İli Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Isparta ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Isparta ili yüzölçümü yaklaşık 8.993 km2’dir. Isparta ilinin coğrafi konumu ise 37°57′24″K 30°57′39″D GPS koordinatlarıdır.

Mardin Isparta Arası Kaç KM

Mardin Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1149 km’dir. Mardin Isparta arası mesafe havayolu ile yaklaşık 900 km’dir.

Mardin Isparta Arası Kaç KM

Mardin Isparta Arası Kaç Saat

Mardin Isparta arası kaç saat; Mardin Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1149 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Isparta arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Isparta arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 900 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 45 dakika

Mardin Isparta Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mardin Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1149 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 64 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 92 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Isparta Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Isparta arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Isparta’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Isparta’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.