İçeriğe geç

Mardin Iğdır Arası Kaç KM


Mardin Iğdır arası kaç km;
yazımızda öncelikle Mardin ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mardin Iğdır arası kaç km? Mardin Iğdır arası kaç saat? Mardin Iğdır yol tarifi? Mardin Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Mardin Iğdır Arası Kaç KM

Mardin Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 593 km’dir. Mardin Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 409 km’dir.

Mardin Iğdır Arası Kaç KM

Mardin Iğdır Arası Kaç Saat

Mardin Iğdır arası kaç saat; Mardin Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 593 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Mardin Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 409 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Mardin Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mardin Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 593 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 33 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 48 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.