İçeriğe geç

Hatay Mardin Arası Kaç KM

Hatay Mardin arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Mardin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Mardin arası kaç km? Hatay Mardin arası kaç saat? Hatay Mardin yol tarifi? Hatay Mardin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Mardin İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Hatay Mardin Arası Kaç KM

Hatay Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 522 km’dir. Hatay Mardin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 394 km’dir.

Hatay Mardin Arası Kaç KM

Hatay Mardin Arası Kaç Saat

Hatay Mardin arası kaç saat; Hatay Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 522 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Hatay Mardin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Mardin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 394 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Hatay Mardin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 522 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 29 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 42 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Mardin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Mardin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.