İçeriğe geç

Mardin Hakkâri Arası Kaç KM

Mardin Hakkâri arası kaç km; yazımızda öncelikle Mardin ve Hakkâri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mardin Hakkâri arası kaç km? Mardin Hakkâri arası kaç saat? Mardin Hakkâri yol tarifi? Mardin Hakkâri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Hakkâri İli Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

Mardin Hakkâri Arası Kaç KM

Mardin Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 400 km’dir. Mardin Hakkâri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 268 km’dir.

Mardin Hakkâri Arası Kaç KM

Mardin Hakkâri Arası Kaç Saat

Mardin Hakkâri arası kaç saat; Mardin Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 400 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Hakkâri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Hakkâri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 268 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 51 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

51 dakika

Mardin Hakkâri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mardin Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 400 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 23 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 33 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Hakkâri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Hakkâri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.