İçeriğe geç

Mardin Gümüşhane Arası Kaç KM


Mardin Gümüşhane arası kaç km;
yazımızda öncelikle Mardin ve Gümüşhane şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mardin Gümüşhane arası kaç km? Mardin Gümüşhane arası kaç saat? Mardin Gümüşhane yol tarifi? Mardin Gümüşhane arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Gümüşhane İli Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Gümüşhane ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gümüşhane ili yüzölçümü yaklaşık 6,575km2’dir. Gümüşhane ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Mardin Gümüşhane Arası Kaç KM

Mardin Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 575 km’dir. Mardin Gümüşhane arası mesafe havayolu ile yaklaşık 367 km’dir.

Mardin Gümüşhane Arası Kaç KM

Mardin Gümüşhane Arası Kaç Saat

Mardin Gümüşhane arası kaç saat; Mardin Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 575 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Gümüşhane arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Mardin Gümüşhane arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 367 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat

Mardin Gümüşhane Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mardin Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 575 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 47 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Gümüşhane Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Gümüşhane arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Gümüşhane’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gümüşhane’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.