İçeriğe geç

Mardin Giresun Arası Kaç KM

Mardin Giresun arası kaç km; yazımızda öncelikle Mardin ve Giresun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mardin Giresun arası kaç km? Mardin Giresun arası kaç saat? Mardin Giresun yol tarifi? Mardin Giresun arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Giresun İli Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Giresun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Giresun ili yüzölçümü yaklaşık 6.934km2’dir. Giresun ilinin coğrafi konumu ise 40°34′47″K 38°35′40″D  GPS koordinatlarıdır.

Mardin Giresun Arası Kaç KM

Mardin Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 725 km’dir. Mardin Giresun arası mesafe havayolu ile yaklaşık 440 km’dir.

Mardin Giresun Arası Kaç KM

Mardin Giresun Arası Kaç Saat

Mardin Giresun arası kaç saat; Mardin Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 725 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Mardin Giresun arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Giresun arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 440 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Mardin Giresun Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mardin Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 725 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 40 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 59 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Giresun Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Giresun arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Giresun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Giresun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.