İçeriğe geç

Gaziantep Mardin Arası Kaç KM

Gaziantep Mardin arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Mardin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Mardin arası kaç km? Gaziantep Mardin arası kaç saat? Gaziantep Mardin yol tarifi? Gaziantep Mardin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Mardin İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Mardin Arası Kaç KM

Gaziantep Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 337 km’dir. Gaziantep Mardin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 299 km’dir.

Gaziantep Mardin Arası Kaç KM

Gaziantep Mardin Arası Kaç Saat

Gaziantep Mardin arası kaç saat; Gaziantep Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 337 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Mardin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Mardin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 299 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Gaziantep Mardin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 337 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 19 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 27 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Mardin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Mardin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.