İçeriğe geç

Eskişehir Mardin Arası Kaç KM

Eskişehir Mardin arası kaç km; yazımızda öncelikle Eskişehir ve Mardin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Eskişehir Mardin arası kaç km? Eskişehir Mardin arası kaç saat? Eskişehir Mardin yol tarifi? Eskişehir Mardin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Eskişehir ile Mardin İli Hakkında Genel Bilgiler

Eskişehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Eskişehir ili yüzölçümü yaklaşık 13,925 km2’dir. Eskişehir ilinin coğrafi konumu ise 39° 46´ 15.1752″ ve 30° 30´56.1744″ GPS koordinatlarıdır.

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Eskişehir Mardin Arası Kaç KM

Eskişehir Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1200 km’dir. Eskişehir Mardin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 930 km’dir.

Eskişehir Mardin Arası Kaç KM

Eskişehir Mardin Arası Kaç Saat

Eskişehir Mardin arası kaç saat; Eskişehir Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1200 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Eskişehir Mardin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Eskişehir Mardin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 930 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat 30 dakika

Otobüs ile;

15 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 45 dakika

Eskişehir Mardin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Eskişehir Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1200 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 67 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 97 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Eskişehir Mardin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Eskişehir Mardin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Eskişehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eskişehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.