İçeriğe geç

Erzurum Mardin Arası Kaç KM

Erzurum Mardin arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Mardin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Mardin arası kaç km? Erzurum Mardin arası kaç saat? Erzurum Mardin yol tarifi? Erzurum Mardin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Mardin İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS koordinatlarıdır.

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Mardin Arası Kaç KM

Erzurum Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 399 km’dir. Erzurum Mardin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 290 km’dir.

Erzurum Mardin Arası Kaç KM

Erzurum Mardin Arası Kaç Saat

Erzurum Mardin arası kaç saat; Erzurum Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 399 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Mardin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Mardin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 290 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Erzurum Mardin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 399 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 22 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 32 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Mardin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Mardin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.