İçeriğe geç

Mardin Erzincan Arası Kaç KM

Mardin Erzincan arası kaç km; yazımızda öncelikle Mardin ve Erzincan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mardin Erzincan arası kaç km? Mardin Erzincan arası kaç saat? Mardin Erzincan yol tarifi? Mardin Erzincan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Erzincan İli Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km² ’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D  GPS koordinatlarıdır.

Mardin Erzincan Arası Kaç KM

Mardin Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1236 km’dir. Mardin Erzincan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1001 km’dir.

Mardin Erzincan Arası Kaç KM

Mardin Erzincan Arası Kaç Saat

Mardin Erzincan arası kaç saat; Mardin Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1236 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Erzincan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Erzincan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1001 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat 30 dakika

Otobüs ile;

15 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 50 dakika

Mardin Erzincan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mardin Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1236 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 68 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 99 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Erzincan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Erzincan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.