İçeriğe geç

Mardin Elazığ Arası Kaç KM

Mardin Elazığ arası kaç km; yazımızda öncelikle Mardin ve Elazığ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mardin Elazığ arası kaç km? Mardin Elazığ arası kaç saat? Mardin Elazığ yol tarifi? Mardin Elazığ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Elazığ İli Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Mardin Elazığ Arası Kaç KM

Mardin Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 247 km’dir. Mardin Elazığ arası mesafe havayolu ile yaklaşık 202 km’dir.

Mardin Elazığ Arası Kaç KM

Mardin Elazığ Arası Kaç Saat

Mardin Elazığ arası kaç saat; Mardin Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 247 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Elazığ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Elazığ arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 202 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 46 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

46 dakika

Mardin Elazığ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mardin Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 247 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 14 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 20 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Elazığ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Elazığ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.