İçeriğe geç

Mardin Edirne Arası Kaç KM

Mardin Edirne arası kaç km; yazımızda öncelikle Mardin ve Edirne şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mardin Edirne arası kaç km? Mardin Edirne arası kaç saat? Mardin Edirne yol tarifi? Mardin Edirne arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Edirne İli Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Mardin Edirne Arası Kaç KM

Mardin Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1725 km’dir. Mardin Edirne arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1310 km’dir.

Mardin Edirne Arası Kaç KM

Mardin Edirne Arası Kaç Saat

Mardin Edirne arası kaç saat; Mardin Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1725 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 19 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Edirne arası mesafe otobüs ile yaklaşık 21 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Edirne arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1310 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

19 saat 30 dakika

Otobüs ile;

21 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 15 dakika

Mardin Edirne Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mardin Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1725 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 95 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 139 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Edirne Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Edirne arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.