Diyarbakır Mardin Arası Kaç KM

Diyarbakır Mardin arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Mardin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Mardin arası kaç km? Diyarbakır Mardin arası kaç saat? Diyarbakır Mardin yol tarifi? Diyarbakır Mardin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Mardin İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Mardin Arası Kaç KM

Diyarbakır Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 94 km’dir. Diyarbakır Mardin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 83 km’dir.

Diyarbakır Mardin Arası Kaç KM

Diyarbakır Mardin Arası Kaç Saat

Diyarbakır Mardin arası kaç saat; Diyarbakır Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 94 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat sürmektedir. Diyarbakır Mardin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmektedir. Diyarbakır Mardin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 83 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 36 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat

Otobüs ile;

2 saat

Uçak ile;

36 dakika

Diyarbakır Mardin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 94 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 6 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 8 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Mardin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Mardin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.