İçeriğe geç

Denizli Mardin Arası Kaç KM

Denizli Mardin arası kaç km; yazımızda öncelikle Denizli ve Mardin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Denizli Mardin arası kaç km? Denizli Mardin arası kaç saat? Denizli Mardin yol tarifi? Denizli Mardin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Denizli ile Mardin İli Hakkında Genel Bilgiler

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS     koordinatlarıdır.

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Denizli Mardin Arası Kaç KM

Denizli Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1277 km’dir. Denizli Mardin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1028 km’dir.

Denizli Mardin Arası Kaç KM

Denizli Mardin Arası Kaç Saat

Denizli Mardin arası kaç saat; Denizli Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1277 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Mardin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Mardin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1028 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 52 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat 30 dakika

Otobüs ile;

16 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 52 dakika

Denizli Mardin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Denizli Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1277 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 71 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 103 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Denizli Mardin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Denizli Mardin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.