İçeriğe geç

Mardin Çorum Arası Kaç KM

Mardin Çorum arası kaç km; yazımızda öncelikle Mardin ve Çorum şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mardin Çorum arası kaç km? Mardin Çorum arası kaç saat? Mardin Çorum yol tarifi? Mardin Çorum arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Çorum İli Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Çorum ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çorum ili yüzölçümü yaklaşık 12,820 km2’dir. Çorum ilinin coğrafi konumu ise 40.581°K 34.648°D GPS    koordinatlarıdır.

Mardin Çorum Arası Kaç KM

Mardin Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 850 km’dir. Mardin Çorum arası mesafe havayolu ile yaklaşık 605 km’dir.

Mardin Çorum Arası Kaç KM

Mardin Çorum Arası Kaç Saat

Mardin Çorum arası kaç saat; Mardin Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 850 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Çorum arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Mardin Çorum arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 605 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 18 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 18 dakika

Mardin Çorum Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mardin Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 850 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 47 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 69 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Çorum Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Çorum arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.