İçeriğe geç

Mardin Çankırı Arası Kaç KM

Mardin Çankırı arası kaç km; yazımızda öncelikle Mardin ve Çankırı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mardin Çankırı arası kaç km? Mardin Çankırı arası kaç saat? Mardin Çankırı yol tarifi? Mardin Çankırı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Çankırı İli Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Mardin Çankırı Arası Kaç KM

Mardin Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1041 km’dir. Mardin Çankırı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 736 km’dir.

Mardin Çankırı Arası Kaç KM

Mardin Çankırı Arası Kaç Saat

Mardin Çankırı arası kaç saat; Mardin Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1041 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık  11 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Çankırı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Çankırı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 736 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 28 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 28 dakika

Mardin Çankırı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mardin Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1041 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 58 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 84 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Çankırı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Çankırı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.