İçeriğe geç

Mardin Burdur Arası Kaç KM

Mardin Burdur arası kaç km; yazımızda öncelikle Mardin ve Burdur şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mardin Burdur arası kaç km? Mardin Burdur arası kaç saat? Mardin Burdur yol tarifi? Mardin Burdur arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Burdur İli Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Mardin Burdur Arası Kaç KM

Mardin Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1179 km’dir. Mardin Burdur arası mesafe havayolu ile yaklaşık 913 km’dir.

Mardin Burdur Arası Kaç Saat

Mardin Burdur arası kaç saat; Mardin Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1179 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Burdur arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Burdur arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 913 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 42 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat 30 dakika

Otobüs ile;

15 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 42 dakika

Mardin Burdur Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mardin Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1179 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 65 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 95 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Burdur Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Burdur arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.