İçeriğe geç

Mardin Bolu Arası Kaç KM


Mardin Bolu arası kaç km;
yazımızda öncelikle Mardin ve Bolu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mardin Bolu arası kaç km? Mardin Bolu arası kaç saat? Mardin Bolu yol tarifi? Mardin Bolu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Bolu İli Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Bolu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bolu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bolu ili yüzölçümü yaklaşık 7,410 km2’dir. Bolu ilinin coğrafi konumu ise 40°40′45″K 31°33′30″D GPS koordinatlarıdır.

Mardin Bolu Arası Kaç KM

Mardin Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1228 km’dir. Mardin Bolu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 876 km’dir.

Mardin Bolu Arası Kaç Saat

Mardin Bolu arası kaç saat; Mardin Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1228 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Bolu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Bolu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 876 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat 30 dakika

Otobüs ile;

15 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

Mardin Bolu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mardin Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1228 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 68 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 99 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Bolu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Bolu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bolu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bolu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.