İçeriğe geç

Mardin Bitlis Arası Kaç KM

Mardin Bitlis arası kaç km; yazımızda öncelikle Mardin ve Bitlis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mardin Bitlis arası kaç km? Mardin Bitlis arası kaç saat? Mardin Bitlis yol tarifi? Mardin Bitlis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Bitlis İli Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Mardin Bitlis Arası Kaç KM

Mardin Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 261 km’dir. Mardin Bitlis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 172 km’dir.

Mardin Bitlis Arası Kaç Saat

Mardin Bitlis arası kaç saat; Mardin Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 261 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Mardin Bitlis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir. Mardin Bitlis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 172 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Uçak ile;

45 dakika

Mardin Bitlis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mardin Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 261 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 15 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 21 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Bitlis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Bitlis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.