İçeriğe geç

Mardin Bingöl Arası Kaç KM

Mardin Bingöl arası kaç km; yazımızda öncelikle Mardin ve Bingöl şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mardin Bingöl arası kaç km? Mardin Bingöl arası kaç saat? Mardin Bingöl yol tarifi? Mardin Bingöl arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Bingöl İli Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Mardin Bingöl Arası Kaç KM

Mardin Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 231 km’dir. Mardin Bingöl arası mesafe havayolu ile yaklaşık 177 km’dir.

Mardin Bingöl Arası Kaç Saat

Mardin Bingöl arası kaç saat; Mardin Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 231 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Bingöl arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Bingöl arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 177 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Mardin Bingöl Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mardin Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 231 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 13 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 19 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Bingöl Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Bingöl arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.