İçeriğe geç

Mardin Bayburt Arası Kaç KM

Mardin Bayburt arası kaç km; yazımızda öncelikle Mardin ve Bayburt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mardin Bayburt arası kaç km? Mardin Bayburt arası kaç saat? Mardin Bayburt yol tarifi? Mardin Bayburt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Bayburt İli Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Bayburt ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bayburt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bayburt ili yüzölçümü yaklaşık 3,741km2’dir. Bayburt ilinin coğrafi konumu ise 40°14′12″K 40°13′25″D GPS koordinatlarıdır.

Mardin Bayburt Arası Kaç KM

Mardin Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 495 km’dir. Mardin Bayburt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 332 km’dir.

Mardin Bayburt Arası Kaç Saat

Mardin Bayburt arası kaç saat; Mardin Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 495 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Bayburt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Mardin Bayburt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 332 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 56 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

56 dakika

Mardin Bayburt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mardin Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 495 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 28 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 40 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Bayburt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Bayburt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bayburt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bayburt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.