İçeriğe geç

Mardin Bartın Arası Kaç KM

Mardin Bartın arası kaç km; yazımızda öncelikle Mardin ve Bartın şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mardin Bartın arası kaç km? Mardin Bartın arası kaç saat? Mardin Bartın yol tarifi? Mardin Bartın arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Bartın İli Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Bartın ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bartın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bartın ili yüzölçümü yaklaşık 2.076 km² ’dir. Bartın ilinin coğrafi konumu ise 41° 45′ 2” Kuzey 32° 1′ 49” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Mardin Bartın Arası Kaç KM

Mardin Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1331 km’dir. Mardin Bartın arası mesafe havayolu ile yaklaşık 867 km’dir.

Mardin Bartın Arası Kaç Saat

Mardin Bartın arası kaç saat; Mardin Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1331 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat sürmektedir. Mardin Bartın arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat sürmektedir. Mardin Bartın arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 867 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat

Otobüs ile;

17 saat

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

Mardin Bartın Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mardin Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1331 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 74 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 107 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Bartın Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Bartın arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bartın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bartın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.