İçeriğe geç

Mardin Artvin Arası Kaç KM

Mardin Artvin arası kaç km; yazımızda öncelikle Mardin ve Artvin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mardin Artvin arası kaç km? Mardin Artvin arası kaç saat? Mardin Artvin yol tarifi? Mardin Artvin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Artvin İli Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Mardin Artvin Arası Kaç KM

Mardin Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 607 km’dir. Mardin Artvin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 441 km’dir.

Mardin Artvin Arası Kaç KM

Mardin Artvin Arası Kaç Saat

Mardin Artvin arası kaç saat; Mardin Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 607 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Artvin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Mardin Artvin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 441 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Mardin Artvin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mardin Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 607 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 34 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 49 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Artvin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Artvin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.