İçeriğe geç

Mardin Ardahan Arası Kaç KM


Mardin Ardahan arası kaç km;
yazımızda öncelikle Mardin ve Ardahan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mardin Ardahan arası kaç km? Mardin Ardahan arası kaç saat? Mardin Ardahan yol tarifi? Mardin Ardahan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Ardahan İli Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Mardin Ardahan Arası Kaç KM

Mardin Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 638 km’dir. Mardin Ardahan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 456 km’dir.

Mardin Ardahan Arası Kaç KM

Mardin Ardahan Arası Kaç Saat

Mardin Ardahan arası kaç saat; Mardin Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 638 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Mardin Ardahan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Ardahan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 456 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 6 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 6 dakika

Mardin Ardahan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mardin Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 638 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 36 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 52 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Ardahan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Ardahan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.